çadır kampıÇanakkaledenizgökçetepe tabiat parkısaroz körfeziTürkiye

Gökçetepe Tabiat Parkı Nerede Nasıl Gidilir Giriş Ücreti

Gökçetepe Tabiat Parkı - deniz ne güzel parlıyor

Gökçetepe Tabiat Parkı, son yılların popüler günübirlik tatil yerlerinden birisi olması açısından oldukça önemlidir.

Gökçetepe Tabiat Parkı

Yaz mevsiminde insanlar özellikle hafta sonu kaçış planı için organize olacağı kaç yer kaldı şunun surasında? Doğasıyla, deniziyle, büyük şehre yakınlığıyla cazip Gökçetepe Tabiat Parkı son dönemin parlayan yıldızı durumunda.

Sevimli ve tertemiz koylarıyla, mis kokulu oksijen deposu ormanlarıyla, kafe ve restoranlarıyla, organik pazarlarıyla, doğa sporlarıyla, yamaç paraşütü, tırmanma, dağ bisikleti gibi aktiviteleriyle ve en ilgi çeken kısmı olan çadır ve karavan kamplarıyla yıldızı parlayan Gökçetepe Tabiat Parkı‘na gelin daha yakından bakalım.

Muhteşem koylara, çok geniş alanlara yayılmış çam ormanlarına, temiz ve bol oksijenli havaya sahip Gökçetepe Tabiat Parkı sınırları içinde restoranlar, kafeler, tertemiz denize ve güze kumsallara sahip plajlar, organik ürünlerin satıldığı pazarlar, piknik, çadır ve karavana kamp alanları bulunmaktadır. Yüzme, dalış, kamp, tatil, yamaç paraşütü, doğa yürüyüşü ve offroad gibi çeşitli doğa sporları için uygundur.

Gökçetepe Tabiat Tarkı - muhteşem manzaraMuhteşem manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz

İstanbul’da yaşayanların en çok sıkıntı çektiği konu hafta sonu kaçabilecek yerlerin yokluğu ya da bilinmemesi… İzmir, Muğla, Antalya gibi şehirlere özenmek yerine biraz da İstanbul çevresini değerlendirelim diyenler için ideal bir önerimiz var:

Özellikle kamp severler için rüya gibi bir hafta sonu garantili bu rota ‘kayıp cennet’ olarak da biliniyor. Denizin ve ormanın kesişen kokusu, doğanın sesiyle uyumak ve uyanmak… Gerçekten de saklı bir cennet.

Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı olan Gökçetepe Köyü ve sahili Saros Körfezi’nin en güzel noktalarından. Saros, İstanbul’da yaşayanlar için hafta sonu ideal bir kaçamak alternatifi. Belki günübirlik için 3 saat gibi bir süre yorucu olabilir ancak konaklamalı tatiller için çok güzel bir fikir. Gökçetepe Köyü Saros Bölgesi’nin gizli kalmış bir noktası, adeta söylendiği gibi ‘kayıp cennet’. Konaklama için çok alternatif yok ancak kamp yapmayı sevenler için bu durum bir avantaj. Gökçetepe’de sahil çam ağaçları uzanan, orman kokulu huzurlu bir kumsaldan oluşuyor. Denizi oldukça temiz Saros koyları sanayiden uzak olduğu için doğallığını korumuş. Tertemiz havası ile adeta bir doğa harikası.

Gökçetepe Tabiat Parkı, eski adıyla Orman Kampları ya da bilinen diğer adıyla Gökçetepe Orman Kampı düzenlenmiş yolları ile rahat ve tozsuz çamursuz bir yolculuğa imkan veriyor.

15 Mayıs 2013 tarihinde hizmete açılan Gökçetepe Tabiat Parkı fiyatlarının uygunluğu, doğası ve çevre köylerden gelen organik gıdaları ile tam bir doğa tatili sunuyor. Birçok aktivite ile de renklendirebileceğiniz tatilinizde doğa sporları, paintball, dalış eğitimleri, su sporları ve doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Ayrıca elektrik, su, tuvalet ve duş imkanı da sunuyor.

Gökçetepe Tabiat Parkı Giriş Ücreti

İşletmesini 40 yıllığına Kartur adında bir şirket kiralamış. Güncel ücretler ve detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Gökçetepe Tabiat Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Gökçetepe Tabiat Parkı Edirne’nin Keşan ilçesinde yer almaktadır. Keşan’dan sonra Erikli, Enez ve Bahçeköy tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz.

Gökçetepe Kamp – Konaklama – Bungalov

Gökçetepe Tabiat Parkı’nda konaklama alternatifleri bungalov evler, çadır ya da kendi karavanınızla gelirseniz karavan. Ancak kendi çadırınız yoksa kurulu olan çadırlardan da kiralayabilirsiniz. 4 kişilik ve 6 kişilik seçenekleri var. Çadır fiyatları ise 80 – 120 TL olarak değişiyor. 6 kişilik çadırların mini buzdolabı bulunuyor. Kendi çadırınızla gelirseniz 35 TL ödüyorsunuz. Araçla gelirseniz tek seferlik 20 TL ödemeniz gerekiyor. Günübirlik olarak gelecekseniz sadece giriş ücreti veriyorsunuz. Kamp yapacaklar için elektrik ve su fiyata dahil ediliyor. Çadır kampı bana göre değil diyenler için karavan ya da bungalov ev önerilebilir.

Gökçetepe tabiat parkı - Gökçetepe çadır kampGökçetepe çadır kamp

Gökçetepe kamp alanları açısından çok zengin. Gökçetepe Tabiat Parkı’nın en güzel yanlarından biri ise alanın çok büyük olması. Bu da size çadır kampı alanları için farklı seçenekler sunuyor. Hem de ortak elektrik, tuvalet, bulaşıkhane gibi hizmetler de bulunuyor.  Hem izole bir tatil hem de insanlarla kamp hayatında ortak yaşam mümkün. Çadır alanlarının sahile yakınlığı ise oldukça büyük bir avantaj. Hem de her türlü ihtiyaç için market ve fırın da var. Böylece İstanbul’dan yüklenip gelmeye gerek kalmıyor. Çadır için nevresim takımı getirmeniz yeterli olacaktır.

Kamp ortamını günübirlik yaşamak isteyenler ancak konaklamak istemeyenlerse Gökçetepe Köyü‘nde pansiyon seçeneklerine bakabilirler.

Bunun dışında sahilde şemsiyeler mevcut. Ancak şezlong yok. Katlanır sandalyeler ya da hasır örtüler gibi plaj malzemeleri almanızda fayda var.

Gökçetepe Tabiat Parkı İletişim Bilgileri

Adres : Gökçetepe Tabiat Parkı Gökçetepe Köyü Zeytindere Mevkii Keşan / Edirne
Telefon : 444 45 27


Kaynak: https://www.gezitta.com/2018/06/17/gokcetepe-tabiat-parki-nerede-nasil-gidilir-giris-ucreti/

Etiketler
Daha fazla

Alakalı Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Tespit Edildi

Lütfen sitemizi güvenilir kaynaklarınıza ekleyerek destek olun. Adblock eklentisini devre dışı bıraktıktan sonra bu uyarı kaybolacaktır.