çinçin seddihırvatistanisrailKapadokyaListelerMadeiraMansetPortekizTürkiye

Dünyanın En İyi 10 Yürüyüş Rotası

Dünya üstünde yürüyüş yapabileceğiniz birbirinden güzel bölgeler ile hazırlamış olduğumuz yürüyüş yolları sıralaması ile değişik deneyimler yaşamaya hazır olun.

Makale Başlıkları

İnka Yolu – Peru

İnka Yolu Peru Trekking

Inkalar, Mayalar ve Azteklerin ve geçmişte bir çok medeniyete ev sahipliği icra eden bu topraklarda yürüyüş rotası çok fazla alaka görmektedir.Ortalama 49 km boyunda olan yürüyüş yolu Mukaddes vadiden başlayıp Machu Picchu‘da sona eriyor.Uzun ve zorlayıcı bu yolculukta çadırlarda konaklama yapılıyor.Yürüyüşünüz süresince 3 tane yüksek geçitten geçiliyor.İnka Yolu, UNESCO dünya mirasları sıralamasında de yer almıştır.İnka döneminde taş döşenen yollarda mükemmel bir seyahat sizleri bekliyor.

Annapurna Rotası – Nepal

Annapurna Yürüyüş Rotası Nepal

Himalayalar‘da en çok alaka bulan yürüyüş rotalarından kabul edilen Annapurna, dünyanın en yüksek dağları içinde fazlaca sıkıntılı bir parkur sizleri bekliyor.Yürüyüş sırasında 5.400 m yükseliğe kadar çıkıyorsunuz.Yürüyüşler rotası için 14 ila 23 günlük turlar bulunuyor.

Kungsleden – İsveç

Kungsleden Trekking Rotası İsveç

İsveç’te yer edinen bu rota çok uzun.440 km boyunda bir yürüyüş rotası Avrupa’nın en eski yürüyüş rotalarında birisidir.Yürüyüş yolu, Kralın Yolu “The King’s Trail” olarak anılmaktadır.Yol süresince her 20 km‘de bir dağ kulübeleri ile karşılaşıyorsunuz.Dört bölümden oluşan rotayı tamamlamak ortalama bir ay sürüyor.

Kalalau Rotası – ABD

Kalalau Yürüyüş Rotası Amerika

Dünyanın en iyi yürüyüş yolları içinde yer edinen Kalalau rotası ise tekrar tehlikeli ve zor yollardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.Ortalama 30 km boyunda olan parkur 2 gün sürüyor.Olağanüstü tabiat manzarası içinde bir yürüyüş parkuru sizleri bekliyor.

Meteora – Yunanistan

Meteora Trekking Yunanistan

Dünyanın en iyi yürüyüş yolları listemizde bir sonraki durağımız Yunanistan.Gökteki Manastır Meteora’ya ulaşımda yer edinen trekking rotaları bulunuyor.Manastıra kadar olan yürüyüş rotası dik ve dar.

Likya Yolu – Türkiye

Likya Yolu Trekking Türkiye

Devletimizde yer edinen ve Fethiye‘den Antalya‘ya uzanan ortalama  bulunan Likya yolu 535 km’lik bir rotadır.Yerli ve yabancı pek çok yürüyüş tutkunu tarafınca tercih edilen Likya Yolu, dünyanın en iyi ilk 10 uzun mesafe yürüyüş yollarında birisidir.

Tongariro Northern Circuit – Yeni Zellanda

Tongariro Northern Circuit Trekking Yeni Zellanda

Tongariro Dağı ve Ngauruhoe Dağı çevresinde olağanüstü volkanik manzaralar eşliğinde ortalama 43 km olan ve 3 ila 4 gün içinde devam eden bir yürüyüş.

Overland Yolu – Avusturalya

Overland Tazmanya Yürüyüş Yolu Avusturalya

Tazmanya‘nın dünya mirasları sıralamasında yer edinen yırtıcı hayatın kalbinde bir yürüyüş.Cradle Dağı’ndan St Clair Gölü’ne uzanan 65 km‘lik mükemmel bir trekking rotası.Bu sıkıntılı rota 6 gün sürüyor.Yürüyüş için Kasım ile nisan ayları arası en iyi vakit olarak belirtiliyor.

Haute Yolu – Fransa

Haute Trekking Yolu Fransa

Fransa ve İsviçre içinde olan yürüyüş rotası, Fransa tarafında yer edinen Chamonix’den başlayarak İsviçre tarafında ise Zermatt’a kadar uzanıyor.Yazları meydana getirilen yürüyüşlerde yol süresince karşınıza çıkan kulübeleri kiralayarak konaklayabilir ve mükemmel manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Baltoro K2 – Pakistan

Baltoro K2 Yürüyüş Yolu Pakistan

25 gün devam eden yürüyüş dünyanın en yüksek yürüyüş noktalarından kabul edilen Baltoro Buzulu rotasında 8.611m yüksekliğe kadar çıkılıyor.Süratli akarsular ve nehirler ile dünyanın en uzun buzullarından birinde olağanüstü görünüm eşliğinde mükemmel bir trekking sizleri bekliyor.

Etiketler
Daha fazla

Alakalı Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Tespit Edildi

Lütfen sitemizi güvenilir kaynaklarınıza ekleyerek destek olun. Adblock eklentisini devre dışı bıraktıktan sonra bu uyarı kaybolacaktır.