İstanbulNasıl Gidilir ?seyahat

Japon Bahçesi Tanıtımı, Nerede ve Nasıl Gidilir?

Japon bahçesi, İstanbul’un bir çok yerlisinin dahi bilmediği ve kesinlikle gezilmesi ihtiyaç duyulan yerlerden bir tanesi. Bahçede düğün resimleri dahi çekilebilir.

Japon Bahçesi hakkındaki kısa informasyon

»  Japonya’da 2003 yılının Türk yılı duyuru edilmesinin haricinde Shimonoseki kenti ile İstanbul’un kardeş kent olması ile İstanbul, Baltalimanında bir Japon Bahçesi oluşturuldu. »  Japon bahçelerinde kullanılan bitkiler ve tasarımlar burada da kullanılmış.Bahçede köprüler, şelaleler ve gölet ile Japonlara has bahçe tasarımı yansıtılmış. »  4850 ağaç ve nebat kullanılan bahçe görülmeye kıymet bir naturel güzellik sunuyor. »  Bahçe hem de İstanbul boğazı manzarasına haiz. Tekrar kardeş şehirde Shimonoseki Boğazının bulunması nedeniyle hem İstanbul boğazı hemde Shimonoseki Boğazından esinlenerek bahçe giriş kapısı yapılma.

Japon Bahçesi Resimleri

Japon Bahçesi Ziyaret Saatleri

MevsimAçılışKapanışKışın09:0017:00Yazın07:0019:30

Japon Bahçesi nerede ve nasıl gidilir?

İstanbul Otelleri
Otobüs ile:
»  Levent’ten: Baltalimanı yönüne giden dolmuşların son durağı.
»  (40 – 40T – 42T) no’lu otobüslere binilerek Baltalimanı Hastane önünde inilir.
»  (22 – 22RE – 25E) no’lu otobüslere binilerek Baltalimanı Hastane önünde inilir.
Adres: Baltalimanı Devlet Kemik Hastanesi Karşısı, Sarıyer, İstanbul. »  Şayet İstanbul’a gezmeye geldiyseniz, İstanbul’da gezilecek bölgeler isimli listemizi inceleyebilir seyahat listenizi genişletebilirsiniz. Ek olarak Yolculuk rehberi kategorimizi inceleyerek yolculuk öncesi ön bilgiler edinemebilirsiniz.

Etiketler
Daha fazla

Alakalı Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Tespit Edildi

Lütfen sitemizi güvenilir kaynaklarınıza ekleyerek destek olun. Adblock eklentisini devre dışı bıraktıktan sonra bu uyarı kaybolacaktır.