Gezilecek Yerler

Filipinler her turistten vergi alacak

Uzak Doğu’da son dönemde Tayland’a rakip olarak atılım yapan Filipinler, seyahat konusunda özellikle Batılı turistlerin dikkatini çekmeye başladı. Bozulmamış doğası, turistler tarafından nispeten daha az zarara uğratılmış coğrafyasıyla Filipinler son dönemin ilgi odağı. 

Ancak bölgeye gelen turistler Filipinler’i Tayland ile kıyaslarken bu konuda atması gereken daha çok adım olduğu düşüncesinde. Filipinler yönetimi de artan turizm talebi ve gelen eleştiriler doğrultusunda bir takım adımlar atma kararı aldı. Bu kararlardan biri de ülke sınırları içindeki tüm turistleri ilgilendiriyor.

Alınan karara göre Filipinler’de tatil yapacak olanlardan 10 dolar vergi alınacak. Üstelik bu vergi yerli-yabancı turist ayrımı gözetmeyecek. Bu doğrultuda toplanan vergiler, ülkenin turizm yatırımlarında ve altyapı iyileştirmelerinde kullanılacak.

Kaynak: http://secure.milliyet.com.tr/redirect/Default.aspx?l=http%3A%2F%2Fwww.milliyet.com.tr%2Ffilipinler-her-turistten-vergi-tatil-2719671%2F%3Futm_source%3Drss%26amp%3Butm_medium%3Dmilliyettatilrss

Etiketler
Daha fazla

Alakalı Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Tespit Edildi

Lütfen sitemizi güvenilir kaynaklarınıza ekleyerek destek olun. Adblock eklentisini devre dışı bıraktıktan sonra bu uyarı kaybolacaktır.